Mięciutkie wręcz rozpadające się w ustach mięso. Polecam!
- Składniki:
- mięso ( może być wołowe lub wieprzowe np. łopatka, karkówka)- u mnie 1,5 kg
- warzywa ( marchew, pietruszka, seler)
- cebula
- 2 ząbki czosnku
- koperek zielony
- śmietana
- 2 łyżki masła
- 3-4 łyżki mąki
- przyprawy: zioła prowansalskie, papryka słodka i ostra
- sól i pieprz
Wykonanie:
W garnku zagotować wodę z warzywami i do gotującego wywaru dodać mięso, które gotujemy na małym ogniu do miękkości. W osobnym garnku roztapiamy masło i na nim szklimy cebulę z czosnkiem.
dodajemy mąkę, zasmażamy ją a po chwili wlewamy troszeczkę wody i zagotowujemy. Do sporządzonej zasmażki dodajemy śmietanę, koperek i doprawiamy do smaku solą, [pieprzem i przyprawami. Na końcu dodajemy mięso pokrojone w grubsze plastry. Taka sztuka mięsa świetnie smakuje z ziemniakami i np. tartymi buraczkami czy też z marchwią po koreańsku( przepis w blogu).
Uwaga!
Wywar mięsno warzywny zastosuj do gotowania zup czy sosów, a ugotowane z niego warzywa można zastosować np. do sałatki jarzynowej lub jako składnik galartu.